PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38120}

Norymberga

Nuremberg
7,5 1 567
ocen
7,5 10 1 1567
Norymberga
powrót do forum serialu Norymberga

Właściwie film skupia się na postaci marszałka Hermana Goeringa, w rolę którego znakomicie wcielił się charyzmatyczny Brian Cox. Na wstępie chcę zaznaczyć, że film nie traktuje historii słynnego procesu kompleksowo lecz selektywnie - fabułę zdominował osobisty pojedynek Goeringa z oskarżycielem amerykańskim (Alec Baldwin). Pozostałe "gwiazdy" słynnego procesu ukazane są bardzo skrótowo, a wręcz symbolicznie i stanowią tylko tło dla postaci ekscentrycznego i kontrowersyjnego dowódcy Luftwaffe. Trzeba jednak stwierdzić, że proces norymberski to zdecydowanie temat na grubszy serial, a nie pełnometrażowy film. Ciekawa rola amerykańskiego psychologa wojskowego żydowskiego pochodzenia (Matt Craven), próbującego zgłębić pobudki i mechanizmy postępowania nie tylko sądzonych nazistowskich prominentów, ale Niemców w ogóle. Wysoka dbałość o detale z epoki (sceneria, garderoba, muzyka, środki lokomocji) bardzo pomagają oddać ówczesny klimat. Jako pasjonat II wojny światowej daję 8/10. Spotkałem się również z wysoką oceną filmu nawet pośród osób zdystansowanych wobec historii.

ocenił(a) serial na 10
Messerschmitt109

No temu że Goering jest najważniejszą postacią filmu nie można się dziwić, gdyż był on więźniem wzbudzającym największe emocje przez bliskie powiązania z furerem.
Zgadzam się w 100% że w przeciągu 3 godzin nie można w filmie fabularnym umieścić wszystkich aspektów procesu w Norymberdze.
Film bardzo mi się podobał, gdyż podobnie jak poprzednik interesuję się historią II Wojny.
8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones