PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702277}

Motyl Still Alice

Still Alice
7,5 80 518
ocen
7,5 10 1 80518
6,4 17
ocen krytyków
Motyl Still Alice
powrót do forum filmu Motyl Still Alice

Chamstwo...

ocenił(a) film na 10

Dzisiaj oficjalnie ten film ma premierę i... i właśnie nic! Można go obejrzeć tylko w jakichś kinach studyjnych i to na dodatek w większych miastach.
Jak to możliwe, że produkcje wnoszące coś do życia będące czymś więcej niż puste i ograniczone sztrzelanki czy horrory czy Bóg wie co innego nie są tym bardziej promowane w dużych kinach??

stefa_23

Na torrentach jest, nie ma co rozpaczać :)

ocenił(a) film na 10
Polemonek

Obejrzałam już przed Oscarami, bo nie wytrzymałabym do dzisiaj. Poza tym jestem zwolenniczką oglądania filmów w kinie. Jednak ten klimacik przemawia do mnie bardziej ;)

stefa_23

Z powodu tego "klimatu" ja przestałem chodzić do kina, a chodziłem co najmniej jeden raz w miesiącu.
Wolę skupić się na filmie, niż na przeżuwających obok popcorn, szeleszczących cukierkach, waleniu nogami w krzesło itp.
Taką mamy kulturę w polskich kinach.

markac

Zależy jaki film i o jakiej godzinie.

markac

To niestety prawda. Zawsze kiedy idę na film do kina, myślę o tych wszystkich szmerach, szelestach otwierania paczek chipsów i widoku rozsypanego popcornu pod nogami, zamiast skupić uwagę na tym co oglądam. Nieważne jaki film i o jakiej godzinie, tak jest zawsze. Wiadomo, że fajniej ogląda się film na wielkim ekranie, jednak z powodu tych niedogodności, lepiej chyba wybrać domowe zacisze :)

Polemonek

No niby tak, ale filmy też ogląda się w kinie ;)

filmowy_laufer

Też tak kiedyś słyszałem :)

stefa_23

masakra, miałam zamiar iść :/

stefa_23

Bo nie przynoszą takich zysków?

stefa_23

Kina pokazują zazwyczaj to na czym się zarabia najlepiej bo jest popyt. Na taki film jak ten strzelam przyjdzie parę osób i im się nie zwróci. Zatem odpszuczają amibtne kino skoro większość klienteli lubi niewymagające kino :)

ocenił(a) film na 10
Solek69

No niestety ;/

stefa_23

Ambitne filmy to były promowane "za komuny", dziś liczy się tylko to, na czym można zarobić kasę.

ocenił(a) film na 7
stefa_23

Są trzy powody, dla których się o nim zapomina.

Po pierwsze: Data premiery. Można powiedzieć, że trafił do kin w najgorszym okresie. Większość ludzi w tym czasie odpoczywa od pracy, a raczej nie sądzę, by chcieli oglądać coś mniej ,,pociesznego''.

Po drugie: Tematyka. Wiele osób ze względu trudnego tematu - odpuści sobie seans. Ludzie wolą łazić na szybkich i wściekłych, bo tandeta to ich ,,autorytet'' kina.

Po trzecie: Kopie w internetach. Film spóźniony, powinni go puścić w 2014. Ale oczywiście kogo to interesuje, skoro w kinach wolą reprezentować miałkie filmy dla półinteligentów.

chris3z8

jaki dokładnie "okres" masz na myśli?

ocenił(a) film na 7
kickyourdaddy

To był okres wielkanocny, więc data premiery nietrafiona.

ocenił(a) film na 8
chris3z8

Hm a mi się wydawało, że takie właśnie filmy zmuszające do chwili refleksji, jak najbardziej pasują do Wielkanocy.

ocenił(a) film na 7
m_a_c_88

Hmmm. Nie powiedziałbym. Może w życiu, ale nie przed ekranem :D

ocenił(a) film na 8
stefa_23

A czemu taki ambitny film ma lecieć w dużych kinach? Popcorniarskie kina wolą Kac Wawa, idiotyczne komedie. Słyszałem jak w dużych kinach ludzie na Miasto 44 kupowali popcorn, cole.
Do małych kin chodzi się aby poczuć klimat kina, tam aż czuć ten film. Za każdym razem gdy niestety byłem w dużych kinach, to albo ktoś rozmawiał przez telefon, komentował film, albo śmiał się gdy nie było nic śmiesznego.

stefa_23

Jest tak pewnie dlatego, że większość osób ogląda nic nie wnoszące do ich życia filmy. Takie na których mogą się pośmiać i posłuchać prostych, zrozumiałych dla nich dialogów. Na amitnych filmach trzeba się przecież skupić...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones